Internet v mobilu, chytrá věcička

Neztratíte se

Ujel vám autobus a u papírových jízdních řádů se mačká nedočkavý hlouček lidí. Nepříjemná, ale velmi častá situace. Díky online jízdním řádům můžete čas příjezdu další linky zjistit mnohem snáze. Některé aplikace dokonce umějí samy určit vaši polohu a vyberou časově nejvýhodnější spoj. Stejně tak vlakové spojení. S mobilem v ruce ho zjistíte ještě dříve, než stačíte zapnout počítač. Z vašeho datového limitu navíc neukrojí téměř nic.
podnikatelka s mobilem

Sdílíte aktuální zážitky, ne minulost

Kolem vás se toho děje spousta a vy se nemůžete dočkat, až dorazíte domů a podělíte se o zajímavé okamžiky se svými blízkými. Prostřednictvím sociálních sítí nebo e-mailu ale můžete své zážitky sdílet ihned ze svého mobilu. Zabere to jen pár vteřin. Stejně snadné a rychlé je i prohlížení fotek a videí vašich přátel. Můžete s nimi tak být na každém kroku, aniž byste výrazně čerpaly svá data. Průměrná fotka totiž má jen pár stovek kilobajtů.

Víte, co se kolem vás děje

Máte možnost aktuálně sledovat vaše oblíbené módní značky, hudbu, umění či přímo nakupovat. Elektronické obchody jsou plné obrázků a fotek, které se díky rychlému mobilnímu připojení načtou téměř okamžitě. Bez zdržování si budete moci prohlédnout vybrané zboží, ať už jde o šaty nebo parfém. Objednání a platba zboží je taktéž jednoduchá. Podobné je to i u potravin. Proč si nevyřídit nákup, zatímco čekáte na tramvaj? Všechny tyto činnosti vás navíc nebudou stát víc než pár megabajtů.

Jste v obraze a v centru dění

Internet v mobilu velmi oceníte i při cestování. Ocitnete-li se na neznámém místě, dokážete velmi rychle zjistit, které památky kolem se vám nabízí zhlédnout či které místní bary nebo restaurace jsou pro vás vhodné. A v případě, že zabloudíte, není nic snazšího než zapnout GPS navigaci, která vás dovede, kam jen potřebujete, a to bez nutnosti stahování velkých objemů dat.
sociální média

Zpříjemníte si den hudbou

Mnohem jednodušeji si můžete poslechnout i hudbu. Není nutné stahování oblíbených kapel do počítače a poté ještě do mobilu. Pokud využijete některou z hudebních aplikací, které jsou k dispozici zdarma, nemusíte si zaplnit paměť telefonu písničkami. Navíc vám online poslech nabídne opravdu pestrý výběr interpretů, které můžete vyhledávat podle nespočtu kritérií. Jedna čtyřminutová písnička ve vysoké kvalitě vás přijde na necelých 10 MB.

Internet v mobilu, chytrá věcička
4.3 (86.67%)3