Jak odstranit nečistoty z bazénu bez námahy


Udělejte z čištění zábavu pro děti. Dejte jim do rukou síťku a ony mohou různé nečistoty, jako trávu, listy apod. chytat do síťky. Uvidíte, že si užijí spoustu legrace.
Pokud je na dně písek, dnes už existují rúzné bazénové vysavače a písek se ze dna může jednoduše vysát. I vaše děti se opět mohou připojit a s vysáváním pomoci.
Pokud je to nutné otřete měkkým hadříkem s desinfekčním prostředkem i stěny bazénu.
čistá voda

Toužíte po křišťálové vodě?

Existuje novinka, díky které můžete veškeré čištění vody kontrolovat a řídit přes internet, ale to musíte samozřejmě nejprve zainvestovat. Ne každému se ale investovat chce, a tak nezbývá, než se spolehnout sám na sebe. Je to ale velmi jednoduché, tak pojďme na to.
1.       Zkontrolujte filtry a pořádně je vyčistěte, nebo vyměňte, pokud je to třeba.
2.       Denně nechte vodu přefiltrovat a kontrolujte pH vody, které by mělo být 7,2 – 7,6.
3.       Změřte i hodnotu chloru. Optimální hodnota by se měla pohybovat okolo 0,3 – 0,5 mg na jeden litr vody.
4.       Je-li to třeba přidejte bazénovou chemii, nejlépe chlor, či chlorové tablety. Při jejich koupi nezapomeňte zkontrolovat jejich zdravotní a hygienické certifikáty.

Chcete čistit vodu alternativně? I to je možné

K alternativním způsobům čištění bazénové vody patří desinfekce aktivním kyslíkem, solí, UV lampami nebo ionizováním, ale pozor, chloru se stejně nevyhnete. Tyto metody pouze jeho hladinu snižují na minimum.
holčička v bazénu

Poslední úpravy

Nakonec stačí zamést a poklidit v okolí bazénu, roztáhnout lehátka, natáhnout ručníky, připravit malé občerstvení a pak už si můžete užívat zaslouženého letního osvěžení v křišťálově čistém bazénu.
Jak vidíte, žádná velká námaha to není. Zajímají-li vás další tipy a triky na čištění bazénů, přečtete si nějaké další články, a pak už se můžete pustit směle do práce. Čistý bazén za tu námahu určitě stojí.

Jak odstranit nečistoty z bazénu bez námahy
Ohodnoťte příspěvek
" "