Kdy je nejlepší pořídit dítěti mobilní telefon

Rodiče můžeme rozdělit do dvou kategorií, první z nich jsou přísnými zastánci, aby se jejich děti setkali s moderními technologiemi co v nejpozdějším věku, a rodiče z druhé kategorie, většinou bývají hodně zaměstnaní, strčí dítěti mobil do ruky už v nízkém věku, jen, aby ho zabavili, jejich děti tak umějí s mobilním telefonem skoro dříve než první slovo.

Obě kategorie rodičů však musí počítat s dobou, kdy jejich děti budou mobilní telefon vyžadovat a přijde doba, že i potřebovat.

Kdy je ta vhodná doba, jaký mobil vybrat a v neposlední řadě jakou formou provolané částky platit?
–        odborníci sice zastávají názor, že nejvhodnější doba je kolem 10 let, ale v dnešní době je „vhodná“ doba s nástupem do školy. Nejen, že se setkáte s tím, že pokud ho Vaše dítě nebude mít, přiběhne po pár dnech domů ze školy s tím, že „všichni ve škole už ho mají“, ale záleží také na vzdálenosti školy Vašeho dítěte od domova a dalších okolnostech, abyste o něj nemuseli mít strach.

–        prvňáčkovi není dobré kupovat nejdrašží model iPhonu, děti bývají roztěkané, zbrklé, setkáte se spíše s tím, že ho buď ztratí, nebo rozbije. Ani obyčejný tlačítkový telefon není dobré pořizovat, může se Vám stát, že Váš potomek přijde domů s pláčem, že se mu za tenhle typ telefonu děti vysmívají. Zvolte zlatou střední cestu, zkuste se zeptat známých, ostatních rodičů apod.

–       a jak s placením hovorů? Můžete buď svému dítěti pro začátek pořídit dobíjecí kartu, na kterou si např. bude přispívat z kapesného, pokud už nějaké dostává, pokud se rozhodnete hned s prvním mobilním telefonem pro paušál, rozhodně mu na telefonu nastavte limit, pro děti s novou věcí, kterou bude mobil, přijde i nová možnost komunikace a věřte, že pokud bude mít možnost, bude jí využívat neomezeně, neuvědomuje si ještě hodnotu peněz.