Osvěžení na vaší zahradě

Chodit na koupaliště je pro řadu lidí zcela běžnou záležitostí. Rádi se smočí v příjemně studené vodě, když se venku dá být jen ztěží. Jenže na koupalištích bývá v letní sezoně logicky narváno a tak je problém si užít hezké odpoledne třeba s dětmi právě na koupališti. Kdo má dům se zahradou, má skvělou možnost jak nemuset nikam chodit. Stačí si nechat udělat bazén k sobě na zahradu.

bazén u domu

Mít svůj bazén se vám vyplatí
Máte rádi jistotu a hygiena je pro vás naprostý základ všeho? Asi je vám jasné, že ve veřejném bazénu, který navštíví denně stovky, někdy až tisíce lidí najednou, není možná hygienu 100% zaručit. Proto je lepší mít bazén doma, jedině tak budete mít přehled kdo se u vás koupe a co se ve vodě děje.

Bazén býval dříve známkou luxusu, ale v dnešní době jeho pořizovací cena není zase nijak závratně vysoká. Vlastní bazén můžete mít z několika materiálů, a nejrozšířenější je polyuretanový. Je to speciální plast, který se používá k výrobě plastových bazénových van. Jeho povrch je speciálně ošetřen, takže je odolný vůči zimě i vůči horku. V každém případě je potřeba se o bazén náležitě starat, protože jedině tak vám vydrží hezký několik desítek let.

schody do bazénu

Jaký bazén vybrat?
Záleží na tom, jestli chcete v bazénu jen dovádět nebo i plavat. Pokud chcete v bazénu plavat, je nutné si uvědomit, kolik maximálně osob v něm bude plavat najednou. Pro běžné užití naprosto dostačuje například oválný bazén, který poskytuje spoustu komfortu všem lidem, kteří se v něm nachází. Bazény se vyrábí v mnoha rozměrech, a tak nebude problém najít ten, který bude odpovídat vašim potřebám.

Bazén můžete mít na povrchu a nebo zapuštěný pod povrchem. Zapuštěný bazén vyžaduje stavební přípravy v podobě zhotovení výkopu, což u klasického bazénu není potřeba. V obou případech nesmíte zapomínat na údržbu pomocí vysavače a bazénové chemie.