Proč jsou zahradní altány tak oblíbené


Je faktem, že na zahradu se chodí především relaxovat a odpočívat, ať už aktivně či klasicky. A k tomu je potřeba, aby zde bylo co nejpříjemnější prostředí. Problém ovšem může nastat v horkých letních dnech, kdy chceme být venku, avšak marně hledáme kousek stínu.

Jistě, stromy nám mohou pomoci, avšak ty obvykle netvoří perfektní stín, a ten se navíc ještě posunuje, jak Slunce putuje po obloze. Je tedy jasné, že lidé hledají jiné řešení, kterým by si mohli vytvořit koutek, kde by mohli i v praném dni odpočívat venku bez toho, že by se spálili nebo chytili úpal či úžeh.

altan1

Jedním z nejčastějších řešení, které najdeme prakticky v každé zahradě, je klasický altán. Jedná se o drobnou otevřenou zastřešenou stavbu. V podstatě jde jen o střechu na podpěrách. Může být dřevěný, kovový či platový, podle toho, co preferujeme.

Není pochyb o tom, že zahradní altány https://www.pergoly-trutnov.cz jsou v současné době velmi populární. I proto jich existuje mnoho druhů, takže si každý může vybrat ten, který mu bude nejvíce vyhovovat, a to jak co do vzhledu tak do materiálu.

Můžeme se samozřejmě ptát, proč jsou tak oblíbené. Odpovědí je, že jsou poměrně levné, alespoň ty nejzákladnější typy, a využije je prakticky každý, kdo má nějaký pozemek. Můžeme pod nimi posedět s přáteli nebo jen tak sami s knížkou a nechávat se ovívat vánkem, aniž by na nás pražilo Slunce.

altan2

Také se nemusíme bát, že jak bude Slunce putovat po obloze, stín se posune mimo nás a my budeme muset posunout svou židli. Díky tomu, že se jedná o zastřešený přístřešek, je tomuto zabráněno. Můžeme tedy pod ním bez obav odpočívat a relaxovat.

Samozřejmě je pravdou, že se nehodí pro všechny zahrady. Pokud ji například využíváte výlučně na pěstování ať už květin či jedlých plodin, nejspíš jej moc nevyužijete. Pro většinu lidí je to však něco, co rozhodně najde své využití.