Když se muži neumějí správně obléct

Zdá se, jako bychom dnes na ulicích mohli potkat jen dva typy mužů. Ty, kteří si na svém vzhledu dávají extrémně záležet, a ty, kteří nějaké oblečení zřejmě ani neřeší. Do této druhé kategorie spadají většinou muži ve středním věku, kteří si neumějí s dnešní nabídkou módního oblečení poradit.

Jejich problémem bývá, že se sice snaží jít s dobou, ale neumí oblečení správně kombinovat a najít si něco slušivého, nebo si zvykly nosit jeden druh oblečení, takže nemají důvod se poohlížet po něčem jiném. Jestli vás už irituje vidět svou drahou polovičku pořád v těch stejných barvách a stejných kusech oblečení, je čas zasáhnout.
 
Pokud váš muž nejeví o oblékání zájem, bude lepší začít svou strategii tím, že ho nebudete nutit chodit do obchodu, alesama mu kupte pár kusů nového oblečení, které se nebude od toho starého příliš radikálně lišit. Stačí jen mírně obměnit střih, barvu, nebo přidat k tričku košili. Pokud byste mu chtěla zcela změnit šatník ze dne na den, vaše snaha by zřejmě přišla v vniveč.

Když uvidí, že z něj nové oblečení dělá i nového člověka, na kterého je radost pohledět a bude mít pozitivní odezvu nejen od rodiny, ale i přátel a okolí, máte už napůl vyhráno. Jestli má váš muž zájem o další oblečení, převezměte opět iniciativu, nebo jděte na nákup spolu. Rozhodně jej nenechávejte jít samotného.

Muž totiž nakupují bez rozmyslu a berou to první, co vidí. Nakonec jsou schopni si vybraný kus oblečení koupit ve vícero kusech, protože se jim prostě líbí a nechcou hledat nic dalšího.

Není nutné dělat z vašeho muže úplně jiného člověka. Respektujte jeho přání a nenuťte mu moderní oblečení za každou cenu. Stačí pořídit pár nových kousků pro různé příležitosti, které se dají různě kombinovat a tentošatník postupně rozšiřovat. Ani vy přece nejste připravena zbavit se svého stylu ze dne na den jen proto, že vám to navrhl váš partner.