Archiv rubriky: Muži

Muži a sliby – chyby

Každá zralá žena dobře ví nebo alespoň tuší, že muži mají ze zvyku mazat ženám kolem pusy med a slibovat jim „hory doly“. Jestli je to jejich zvykem nebo jenom způsob, jak se k nim dostat blíže, je už těžké odhadnout.
srdíčkové zámky

Proč mají muži potřebu slibovat?

Prakticky z jednoho prostého důvodu – ženy na hezké řeči slyší. A slyší tak moc dobře a naivně, že svým způsobem za to muži ani nemůžou a v okamžiku jim leží u nohou. Je to nejen dobrý tah k tomu, okouzlit ženu svých snů a získat si ji, ale i docílit toho, že budou vždy ti borci, kteří jim splní každé jedno přání.
Dát slib je však jedna věc, ale zodpovědnost vůči tomu, co vyslovíte už druhá. V drtivé většině případů muži nemyslí vážně to, co ženám přislíbí a drží je v naději do ty doby, než se ukáže, že to byla lež. Za tu pozornost a zájem, který jim za to věnují něžnější polovičky, jim to však stojí a pravděpodobně i stát bude.

Je problém slib dodržet?

Dát ženě najevo, že jste muž, který pro ni udělá všechno na světě (a to za každou cenu), je sice chlapské a hrdinské, ale jenom v případě, že se budete alespoň snažit o to, aby tomu tak bylo. Protože lží ženy už slyšely v životě – několik desítek.
Co je snazší, slib dát nebo ho přivést k jeho uskutečnění? Pravděpodobně si všichni muži do jednoho řeknou, že je jednodušší ho vyslovit, než se za ním hnát stůj co stůj.
dívka u keřů
Co vám však brání k tomu, abyste ho zrealizovali? Pokud se jedná o maličkosti, kterých jste schopní a není nadlidský úkol se k nim dopracovat, neměli byste říkat něco, co nemyslíte vážně jenom na úkor toho, aby vaše partnerka byla spokojená. Přivodíte si tak zbytečně problémy, o které nestojíte a můžou mít fatální následky na vašem vztahu nebo celkově na získání ztracené důvěry, kterou vůči vám měla daná žena.

Chytré ženy ví, že jsou sliby – chyby

Nemyslete si však, že na sladké řeči dostanete každou ženu. Mnoho zkušených a chytrých žen dobře ví, že muži v jejich slibech chybují a nikdy jich nedotáhnou do konce. Takže ať se budete snažit sebevíc, pokud natrefíte na ženu, která vám to zobat z ruky nebude, budete si muset najít jiný způsob, jak na ni zapůsobit.

Proč se nevracet k expřítelkyni?

·         Měli jste důvod
                Vaše mysl je zaplavena vzpomínkami na váš vztah, a přesto musíte uznat, že dobré vzpomínky převažují nad špatnými? Ve skutečnosti vaše mysl obyčejně neuchovává staré události, které jsou negativní (pokud není vzpomínka zvlášť „silná“).  
                Výzkumy opakovaně ukázaly, že pokud jde o vaše bývalé vztahy, mozek má tendenci nasadit si růžové brýle a deformovat realitu, aby vyhovovala tomu, na co si chcete vzpomenout. Pokaždé, když začnete přemýšlet o návratu k expřítelkyni, vzpomeňte si na události, které předcházeli vašemu rozchodu.
 muž v depresi
·         Jste samotní 
                Vztahy, které jsou „z nouze ctnost“ nefungují. Nevracejte se k sobě, jen protože jste osamělí. Osamělá volba je často volba zoufalá. Vždy se ujistěte, že vám chybí konkrétní osoba, ne pouze myšlenka sžití s přítelkyní.
 
·         Dopadne to špatně
                Vrátíte se po celé té době k sobě a vše už bude dokonalé? Hollywood bohužel vždy zobrazoval zkreslený pohled na skutečnou lásku a vztahy. Podívejte se na páry, které se rozpadly a vrátily se k sobě. Kolik z nich je dnes spolu? Neříkám, že se to nemůže stát, ale je to vzácné. Málokdy jsou obě strany tak zralé, aby dokázaly pokračovat navzdor minulosti.
 
·         Důvěru nevyléčíš
                Tento bod vám nemusí přijít v současnosti důležitý. Problémy s důvěrou mají sklon se vynořit, jakmile se k sobě vrátíte. Bez důvěry nemá cenu pokoušet se utvořit normální, šťastný, zdravý a funkční vztah. Co brání jednomu, či druhému znovu zlomit srdce? Nemusí to bolet jako poprvé, ale opravdu to chcete zjistit?
 slábnoucí odraz
·         Zamilovanost se nevrátí
                To, čeho se lidé pomyslně drží, je starý vztah. Zašlá vzpomínka. Chtějí ty skvělé časy zpátky. Nicméně jsou pryč. Dokonce, i když se k sobě navzdor všem nepřízním vrátíte. Není možné, abyste se někdy vrátili k těm prvním bezstarostným dnům, kdy jste byli oba zamilovaní a jediná věc, na které záleželo, jste byli vy dva. Ve skříni je už příliš mnoho kostlivců, na které nebudete mít možnost zapomenout.

Kvalitní zábavu na svatbě jistě oceníte

Je jasnou věcí, že pokud se chcete s vaším partnerem nebo partnerkou brát, všechno by mělo být perfektní. Na tento den si zachováte vzpomínky na celý život, a proto je důležité, aby bylo všechno perfektní. Nejde pouze o to, kde se bude obřad konat, a o to, kolik přijde lidí a co se bude jíst. Je velmi důležité, aby tam byla také nějaká aktivita, u které se všichni pobaví, bude se tam hodit a budete s ní spokojení. Takováto zábava na svatbě by měla být interaktivní, vkusná a měla by pobavit všechny hosty, kteří přišli. Díky tomu se bude všechno lidem líbit a budete si tak jistí tím, že na tuto chvíli nezapomenete. Jednou z věcí, které se vám vyplatí a se kterými budete spokojení, jak je to jen možné, je kvalitní kouzelník.

Díky němu se všichni hosté skvěle pobaví a nebudete se muset bát, že by se netrefil do chutě všech. Navíc dnes postoupily triky velmi kupředu a nebude pro ně potřeba žádné pódium nebo místo, jelikož dnes funguje přímo mezi hosty. Proto se skvěle všichni pobaví a užijí si doopravdy skvělý den, který si budou velmi dlouho pamatovat.

Nebojte se, že byste se na všem snadno nedohodnuli

Můžete si být jistí tím, že se na všem jednoduše dohodnete a že vám to bude vyhovovat, jak je to jen možné. Je tomu tak, jelikož se profesionálové snaží o to, abyste od nich dostali takové informace, které jsou pro vás důležité. Nestane se tak, že byste nevěděli, co se bude dít nebo že byste si nemohli vybrat takové představení, které vám vyhovuje a které se vám bude doopravdy líbit. Sami se o tomto všem jednoduše přesvědčte a dohodněte se na tom, na čem potřebujete.

Všechno bude naprosto bez starostí

O profesionála se nebudete muset během večera vůbec starat. Je tomu tak, jelikož jde o profesionála, který si všechno zařídí sám a se kterým se můžete spolehnout na to, že vás nebude s ničím zbytečně obtěžovat při vašem velkém dnu.

Když se muži neumějí správně obléct

Zdá se, jako bychom dnes na ulicích mohli potkat jen dva typy mužů. Ty, kteří si na svém vzhledu dávají extrémně záležet, a ty, kteří nějaké oblečení zřejmě ani neřeší. Do této druhé kategorie spadají většinou muži ve středním věku, kteří si neumějí s dnešní nabídkou módního oblečení poradit.

Jejich problémem bývá, že se sice snaží jít s dobou, ale neumí oblečení správně kombinovat a najít si něco slušivého, nebo si zvykly nosit jeden druh oblečení, takže nemají důvod se poohlížet po něčem jiném. Jestli vás už irituje vidět svou drahou polovičku pořád v těch stejných barvách a stejných kusech oblečení, je čas zasáhnout.
 
Pokud váš muž nejeví o oblékání zájem, bude lepší začít svou strategii tím, že ho nebudete nutit chodit do obchodu, alesama mu kupte pár kusů nového oblečení, které se nebude od toho starého příliš radikálně lišit. Stačí jen mírně obměnit střih, barvu, nebo přidat k tričku košili. Pokud byste mu chtěla zcela změnit šatník ze dne na den, vaše snaha by zřejmě přišla v vniveč.

Když uvidí, že z něj nové oblečení dělá i nového člověka, na kterého je radost pohledět a bude mít pozitivní odezvu nejen od rodiny, ale i přátel a okolí, máte už napůl vyhráno. Jestli má váš muž zájem o další oblečení, převezměte opět iniciativu, nebo jděte na nákup spolu. Rozhodně jej nenechávejte jít samotného.

Muž totiž nakupují bez rozmyslu a berou to první, co vidí. Nakonec jsou schopni si vybraný kus oblečení koupit ve vícero kusech, protože se jim prostě líbí a nechcou hledat nic dalšího.

Není nutné dělat z vašeho muže úplně jiného člověka. Respektujte jeho přání a nenuťte mu moderní oblečení za každou cenu. Stačí pořídit pár nových kousků pro různé příležitosti, které se dají různě kombinovat a tentošatník postupně rozšiřovat. Ani vy přece nejste připravena zbavit se svého stylu ze dne na den jen proto, že vám to navrhl váš partner.

Máme se od mužů co učit?

My ženy jsme dokonalá stvoření, která dokážou dělat vícero věcí najednou, všechno si pamatují a ještě u toho dobře vypadají. Občas se však vlastní vinou dostáváme do situací, ve kterých jsme naprosto bezradné, zatímco naše drahé polovičky, muži, je zvládají s přehledem. V jakých situacích bychom si měly vzít z mužů příklad?
 
•    Nepanikařte
Zatímco ženy mají sklon k přehánění a dramatizaci, což obvykle vede ke stresu a chaosu, muži většinou zůstávají v klidu i ve vypjatých situacích. Díky tomu, že uvažují prakticky a zachovají si chladnou hlavu, mohou jednoduše vyhodnotit problém, a pak najít nejjednodušší řešení.
 
•    Neřešte hlouposti
Ženy jsou zkrátka perfekcionistky. Vše musí být dokonalé a podle jejich představ. To obvykle vede k nekonečným diskuzím a zbytečným hádkám. Pro muže jsou tyto hádky ztrátou času, proto většinou ustupují. Kdybychom se nerozčilovaly kvůli zbytečnostem a braly věci s nadhledem, byly bychom, stejně jako muži, více v pohodě.
 
•    Neberte se moc vážně
Pokud mezi sebou mají konflikt muži, většinou ho vyřeší během pár minut Poté je vše odpuštěno a život jde dál. My ženy přemítáme nad každým vyřčeným slovem, díky čemuž jsou naše konflikty nekonečné a jen málokdy dospěje konflikt ke šťastnému konci, kdy je vše zapomenuto. Kdybychom nebraly každé slovo smrtelně vážně, náš život by byl mnohem jednodušší.
 
•    Udělejte si čas na své koníčky
Co nás ženy dokáže spolehlivě naštvat je, když vidíme svého muže, jak si užívá zábavy, zatímco my máme plno práce a spoustu povinností. Užít si občas zábavu a relaxaci není hřích. A praní prádla vám nikam neuteče. Naučte se od svého muže, jak si užívat života a nemít přitom špatné svědomí, že snad zanedbáváte rodinu nebo práci. Volný čas můžete trávit i společně, čímž oživíte svůj vztah a budete si života užívat společně.

Jsou dnešní muži nešikovní, nebo více pohodlní

Když občas vzpomínáme na své dětství, nelze se vyhnout myšlence, že dříve byli lidé mnohem soběstačnější a téměř se vším si dokázali poradit sami. Ženy jsou neustále stavěny do pozice hospodyně, a tak jim většina základních domácích prací nedělá problém a vše zvládají s grácií, stejně jako jejich babičky. Co se však mužů týče, je pravdou, že jejich zručnost a ochota učit se nové práci je s každou generací nižší a nižší.
 
Je kritika oprávněná?
Většina mužů by měla být schopna zajistit aspoň základní opravy, které s domácností souvisí. Ve většině případů tedy nejde o to, že by byli muži méně šikovní, ale o to, že mají například méně času, nebo se jim do práce prostě nechce.

Je však nutné si uvědomit, že dnešní vybavení bytu je z jiných materiálů, a že většina výrobků má již dopředu určenou dobu funkčnosti. U některých výrobků je dokonce nemožné, abyste si je byli schopni sami opravit. Proto není nutné svého muže peskovat za každou maličkost, protože s tímhle by si ani váš dědeček neporadil.
 
Poškádlete jeho ego
Občas jsou ale některé opravy zkrátka nevyhnutelné. Jestli-že se k nim váš muž stále nemá, zkuste mu pohrozit, že si najmete profesionálního řemeslníka, nebo ještě lépe – hodinového manžela. Většina mužů totiž nedokáže překousnout fakt, že byste ho odstrčila na druhou kolej a svěřila jeho práci někomu jinému, pravděpodobně šikovnějšímu. Pokud ani tato výstraha nezabere, budete se zřejmě muset smířit s tím, že váš muž zkrátka není kutilský typ, a že jeho pohodlnost zvítězila nad mužskou ješitností.
 
V době konzumu, která brzy ovládne celý svět, už pravděpodobně nebude pro domácí kutily místo. Buďme tedy rády aspoň za to, co máme. Za pár desítek let bude situace ještě horší a muži ještě více pohodlní a neochotní opravovat něco, co si mohou jednoduše dojít koupit.