Koupit či nekoupit „chytrý telefon“

Máte-li dosud klasický tlačítkový telefon a samozřejmě všude kolem sebe vidíte všechny s „dotykáčem“ a také po něm toužíte, zvažte nejprve, zda ho opravdu využijete. Potřebujete telefon jen na volání a na zprávy? Pak by Vám vcelku nebyl nic moc platný, pokud ale s sebou nechcete nosit tablet nebo notebook, koupě se Vám zaručeně vyplatí, v chytrém telefonu máte téměř ty samé možnosti.

Co všechno v chytrém telefonu můžete najít?
Samozřejmě pokud máte možnost připojení k wi-fi, je Vám cesta otevřena téměř ke všemu, co se dá na internetu najít, včetně sociálních sítí, můžete tak psát e-maily, zároveň být v kontaktu se svými přáteli například na facebooku, twitteru a dalších sociálních sítích.

Pokud připojení k wi-fi nemáte, není nic jednoduššího, než buď si pořídit datovou kartu, nebo pokud využíváte paušálních služeb, internet už bývá v ceně.

Další předností chytrých telefonů je fotoaparát, v dnešní době jsou z nich již velmi kvalitní fotografie, i když na zarámování a pověšení na zeď to asi nebude, a vedle fotoaparátu máte možnost natáčet i videa, nemusíte tak třeba na krátké výlety s sebou vozit kameru.

Pokud se někdy nudíte, knihy Vás nebaví, venku je ošklivé počasí a Vy nevíte, co s volným časem? V chytrém telefonu buď už některéhry nainstalované jsou, nebo si je můžete stáhnout z internetu a hned máte o zábavu postaráno.

Spousta lidí často cestuje a vyplatila by se muGPS, i tu ve většině chytrých telefonů najdete.
Pokud často na něco zapomínáte, v chytrém telefonu je samozřejmostí kalendář s možností ukládání úkolů, když si tam poznámku uložíte, hlasitě Vám ji připomene a zbavíte se možná zbytečných lístečků, různých vzkazů apod.

Nevýhodou chytrých telefonů bývá vyšší cena při opravě prasklého displeje nebo když Vám spadne software, což, pokud jste ještě stále vlastníkem tlačítkového telefonu, se Vám nestane.

Na trhu je dnes spousta druhů chytrých telefonů, pokud jste ještě nikdy žádný neměli, je dobré vybrat ho buď s někým, kdo ho již dávno má a vyzná se v nich, nebo si nechat poradit na prodejně, kde s Vámi prodávající zohlední, na co všechno ho budete využívat a podle toho Vám poradí.