O opalování se píše snad každý rok před příchodem léta, přesto ještě spousta žen i mužů opalovací krémy stále nepoužívá, nehrozí jen nejhorší možná varianta, což je rakovina kůže, ale pokožku byste měli chránit i z jiných důvodů.
– kvůli případnému spálení, které je docela bolestivé, když jste vystaveni slunečním paprskům, ještě to necítíte, ale večer se můžete divit
– pokud máte sklon k pigmentovým skvrnám, neváhejte se mazat opalovacím krémem, i když jdete třeba jen na procházku
– dalším důvode je vznik vrásek, přílišné vystavování slunečním paprskům bez patřičné ochrany vznik vrásek podporuje
– opalovacím krémem v letních měsících pomáháte, protože jí zároveň dodáváte potřebnou hydrataci, kterou při slunečním záření potřebuje, jen pro srovnání, po létě má většina lidí vysušené vlasy, tak si představte, co sluneční paprsky provádí s Vaší pokožkou
A jaký opalovací krém a podle čeho si máte vybrat, když v každé drogerii jsou jich plné pulty?
Nejdříve si musíte zjistit, jaký jste fototyp, to znamená, jak dlouho byste vlastně vůbec měli na sluníčku být, jak rychle se opalujete, zda do hněda nebo do červena apod., jestli opalovací prostředek bude ve formě krému, spreje nebo oleje, to už je na Vás, ale měl by být pro Vás ten správný, pokud sami nepoznáte, jaký fototyp jste, řekne Vám to každý dermatolog.
V případě, že vybíráte ochranný krém proti slunci, musí být fotostabilní. Filtry nesmějí být zničeny sluncem a být po celou dobou vhodnou ochranou. Na příbalovém letáku nebo zezadu na krému se můžete dočíst, zda je krém nutné každé tři hodiny obměňovat. Jde o přípravek s nestabilními filtry a není zcela vhodný pro žádný typ pokožky.
Dětskou pokožku musíme chránit ze všeho nejvíc.Pro děti musíme používat přípravky s ochrannou SPF alespoň 15. Stejně tak by měly krémy obsahovat velké množství mikropigmentů, částice nepronikají do pokožky a nezpůsobují tak alergie.