Už ať je jaro!


Taky se už těšíte na jaro a léto? Na slunečné počasí, kdy vytáhnete ze sklepa kolo, nasednete a budete uhánět s větrem o závod letní krajinou, zasnili jste se? Já teda ano. Střídání ročních období není pro některé z nás příjemné a přes zimu doslova trpíme. Zimní krátké dny, převážně bez slunce, často s inverzním počasím, kterým předchází deštivý podzim, to je doba, kdy chápeme zimní spánek některých zvířat a nejraději bychom udělali totéž. Přečkat zimu a probudit se až s prvními jarními dny, kdy se začne vše zelenat, zpívají ptáci a vyschnou všechny kaluže od tajícího sněhu.

kolo

Ale zima se dá využít alespoň k plánování dovolených na léto. A nejen těch velkých dovolených, kdy vyrazíte na týden k moři, ale i těch pouze víkendových, kdy si můžete plánovat trasy, které pak ujedete na kole. V zimě je také vhodný čas na opravy a seřízení vašeho kola. Výměna řetězu, promazání ložisek, nebo i výměna brzdových destiček či lanek, to bude v zimě, v době, kdy mají cykloservisy volněji, ideální investicí, která se vám vrátí v podobě bezpečné jízdy. A co vaše cyklooblečení? Není také čas na jeho výměnu za nové kousky? Co tak kouknout na internet a objednat si nové Maloja cyklo kraťasy nebo dres, případně větrovku, ale třeba i drobnější kousky jako rukavice nebo šátek proti potu pod vaši cyklistickou helmu.

kolo

Jaro a léto je ideální čas dostat se opět do formy po zimě. Pohyb je prospěšný a pokud vám nedělá dobře chůze nebo běh, je kolo pro vás ideální volbou. Nemusíte jezdit po horách a po složitém terénu. Kolem každého města je celá síť cyklostezek, které jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi a na kterých se můžete bezpečně pohybovat. A na víkend můžete zajet autem někam dál a tam nasednout na kolo a poznávat nové kraje. Na kole je poznávání rychlejší, než kdybyste chodili pěšky. A zamknout kolo je jednodušší než zaparkovat automobil.