Jsou dnešní muži nešikovní, nebo více pohodlní

Když občas vzpomínáme na své dětství, nelze se vyhnout myšlence, že dříve byli lidé mnohem soběstačnější a téměř se vším si dokázali poradit sami. Ženy jsou neustále stavěny do pozice hospodyně, a tak jim většina základních domácích prací nedělá problém a vše zvládají s grácií, stejně jako jejich babičky. Co se však mužů týče, je pravdou, že jejich zručnost a ochota učit se nové práci je s každou generací nižší a nižší.
 
Je kritika oprávněná?
Většina mužů by měla být schopna zajistit aspoň základní opravy, které s domácností souvisí. Ve většině případů tedy nejde o to, že by byli muži méně šikovní, ale o to, že mají například méně času, nebo se jim do práce prostě nechce.

Je však nutné si uvědomit, že dnešní vybavení bytu je z jiných materiálů, a že většina výrobků má již dopředu určenou dobu funkčnosti. U některých výrobků je dokonce nemožné, abyste si je byli schopni sami opravit. Proto není nutné svého muže peskovat za každou maličkost, protože s tímhle by si ani váš dědeček neporadil.
 
Poškádlete jeho ego
Občas jsou ale některé opravy zkrátka nevyhnutelné. Jestli-že se k nim váš muž stále nemá, zkuste mu pohrozit, že si najmete profesionálního řemeslníka, nebo ještě lépe – hodinového manžela. Většina mužů totiž nedokáže překousnout fakt, že byste ho odstrčila na druhou kolej a svěřila jeho práci někomu jinému, pravděpodobně šikovnějšímu. Pokud ani tato výstraha nezabere, budete se zřejmě muset smířit s tím, že váš muž zkrátka není kutilský typ, a že jeho pohodlnost zvítězila nad mužskou ješitností.
 
V době konzumu, která brzy ovládne celý svět, už pravděpodobně nebude pro domácí kutily místo. Buďme tedy rády aspoň za to, co máme. Za pár desítek let bude situace ještě horší a muži ještě více pohodlní a neochotní opravovat něco, co si mohou jednoduše dojít koupit.